Вчора, 9 грудня, постійна депутатська комісія Кіровоградської обласної ради розглянула питання про ліквідацію Регіонального фонду підтримки підприємництва в Кіровоградській області. Про це на сторінці у Фейсбуці написала Ольга Ковальова-Алокілі, яка очолює фонд із 2021 року, а також відома читачам як депутатка Кропивницької міської ради. “Без купюр” узяв коментар з цього приводу і в голови вказаної комісії, депутата від фракції ВО “Батьківщина” Андрія Табачука.
“Фонд підтримки підприємництва Кіровоградської області планують ліквідувати. З 2000 року Регіональний фонд підтримки підприємництва у Кіровоградській області працював, утримувався, але мало хто про нього знав із самих підприємців… І тут, коли фонд вже кілька років реально допомагає бізнесу, раптом «як грім серед ясного неба» постійна комісія обласної ради з питань власності (без оприлюднення проєкту рішення) заговорила про оптимізацію й економію. Роботу фонду ХОЧУТЬ ПРИПИНИТИ. Навіщо? Офіційна версія: «З метою раціонального використання бюджетних коштів, ефективного використання матеріальних ресурсів та комунального майна». Зекономити вирішили на команді з трьох працівників, двоє з яких – це ВПО з Донецька і Купʼянська. А ще зекономлять на юридичних послугах 500 грн/місяць, бо через оптимізацію в штаті юриста немає, хоча фонд фінансує проєкти, укладає договори фінансової допомоги, застави, поруки. А ще зекономлять на транспортних витратах, щоб не їздили в інші громади області, де профінансовано десятки нових проєктів бізнесу і підприємців, створені нові робочі місця і сплачуються податки… А ще зустрічі з бізнесом і владою проводити в ОТГ області теж не треба, бо оптимізація… Точніше треба, але не всім”, – зазначила вона.
Ольга Ковальова-Алокілі також процитувала депутатку, яка назвала такі наміри політично мотивованими, й повідомила, що під час голосування депутати не підтримали рішення про ліквідацію. Однак його мають ще розглянути інші депутатські комісії та цілком ймовірно загалом депутатський корпус під час сесії обласної ради.
“Без купюр” звернувся за коментарем з цього приводу до голови профільної депутатської комісії Андрія Табачука.
“Це засідання комісії було суперскладним, тому що було багато питань по оптимізації. Багато з них не прийнято, і це нормально. Ми демократично приймали ці рішення. Що стосується фонду, то немає бажання його закривати. Є бажання його приєднати до іншого підприємства, яке зможе виконувати ті самі функції”, – зазначив він.
На уточнювальне запитання, чи мова йде про КП “Регіональний центр розвитку послуг”, відомий укладанням договорів із бізнесом про спільну діяльність замість договорів оренди на комунальні приміщення в центрі Кропивницького, Андрій Табачук відповів ствердно. Але зазначив, що там наразі нове керівництво. Як повідомляв “Без купюр”, це депутат від партії “Слуга народу” Владислав Шаповалов.
Андрій Табачук стверджує, що так сталося, що запланований обласною владою процес оптимізації почався з обговорення ліквідації саме регіонального фонду підтримки підприємництва в Кіровоградській області.
“На жаль, в нас немає іншого виходу, як оптимізувати бюджет”, – переконує він і стверджує, що оптимізація торкнеться й інших підприємств.
Щодо ініціатора цього проєкту рішення, то він не назвав нікого конкретно. За його словами, можуть бути кілька суб’єктів подання. Зокрема, й комісія з питань власності, може бути голова облради або хтось із депутатів.
“Ми проводили моніторинг загалом питань економії бюджету, й з апаратом облради. Обговорювалося, що можна оптимізувати. Не було ніякої режисури на засіданні. Всі могли висловити свої думки. Перед цим була перевірка фонду. Ми заслухали звіт контрольно-ревізійної комісії й взяли його до відома. Далі були пропозиції. Все це наживо обговорювалося. Але рішення прийматимуть всі депутати на сесії”, – зазначив депутат.
_________
Нагадаємо, що “Без купюр” писав про те, що в попередні роки комунальне підприємство обласної ради “Регіональний центр розвитку послуг”, до якого пропонують приєднати Регіональний фонд підтримки підприємництва, здавав підприємцям приміщення в центрі міста за мізерні кошти за договорами про спільну діяльність.
В пресслужбі Кіровоградської обласної прокуратури розповіли, що договори про спільну діяльність – це приховані договори оренди, які вона оскаржувала у судах.
“Якби сторони діяли відповідно до вимог чинного законодавства й уклали належний договір оренди комунального майна, то орендна плата визначалась би відповідно до положень такого законодавства (з урахуванням ринкової вартості майна) й надходила б повністю на рахунки комунального підприємства. А при укладенні договорів про спільну діяльність плата за користування комунальним майном визначалась за усною домовленістю сторін, що не виключає можливості отримання надавачем такого майна додаткових коштів за користування ним поза договірними відносинами (в конверті)”, – йшлося в коментарі прокуратури.
Читати більше:
Дешева оренда комунальних приміщень в центрі Кропивницького. Кому вигідно та як ризикує бізнес
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: