З 2016 року триває слідство у справі рейдерського захоплення агропідприємства ПСП ім. Димитрове, що у Вільшанському районі. Успіхів у слідства наразі нема.
Про це повідомив під час засідання обласного Антирейдерського штабу адвокат власників підприємства – братів Кірових Сергій Сироватка.
Нагадаємо, що у 2016 році агропідприємство шахрайським чином було перереєстровано на нових власників та перепродано. Кінцевим вигодонабувачем став депутат Петрівської сільради Знам’янського району, власник ФК «Буревісник», підприємець Ростислав Вакулик. Згодом він зареєстрував фірму-«клона» ПП «ПСП ім. Димитрове», тобто однойменне підприємство лише зі зміненою організаційною формою.
Як розповів у коментарі «Без купюр» Олег Кіров, під час рейдерської атаки у 2016 році, коли на підприємство прибула група молодиків спортивної зовнішності й заблокувала роботу, заявивши права «нових власників», зі складів вивезли урожаю на 20 мільйонів гривень. Зокрема, вкрали 1300 тонн пшениці, 600 тонн ячменю, 1 тис тонн соняшнику, а також кукурудзу, зібрану з поля площею 274 га. Крім цього, з підприємства вивезли робочу техніку. Земельний банк, що до атаки налічував понад 400 га, також роздерибанили. Атака здійснювалася у період завершення строків договорів оренди паїв, то ж рейдери перереєстрували землю на фірму-«клона».
Нині, за словами адвоката, підприємство поновлене в правах, але окрім папірця про право власності, фактично лишилося ні з чим.
«Стан досудового розслідування на тому ж етапі, на якому він був у 2016-му році. Правоохоронцями не зроблено жодного кроку, аби встановити підозрюваних у справі. Найбільший опір та влаштування проблем підприємству завдала прокуратура», – констатував Сироватка.
Заступник начальника поліції області Дем’ян Таршин проблеми не визнав. Стверджує – правоохоронці працюють належним чином. Мовляв, відкрито низку кримінальних проваджень, триває слідство, а підприємці взагалі мають подякувати, що правоохоронці вчасно наклали арешт на рахунки агрофірми, завдяки чому рейдери не заволоділи їхніми коштами.
Водночас Олег Кіров та його адвокат скептично поставились до висловлювань правоохоронця.
У коментарі «Без купюр» Олег Кіров відзначив, що коли на початку серпня 2016 року стало відомо про рейдерські дії, зверталися до поліції про накладення арешту на корпоративні права. Втім, через зволікання, рейдери 25 серпня встигли перереєстрували агрофірму на мерця, а наступного дня перепродати. Відповідно, вищезгаданий Ростислав Вакулик юридично став «добросовісним набувачем». Жоден реєстратор, нотаріус чи представник у справі не притягнений до кримінальної відповідальності.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: