Управління Держпраці у Кіровоградській області завершило спеціальне розслідування групового нещасного випадку під час вибуху на автостоянці по вулиці Київській у Кропивницькому в березні минулого року. Комісія дійшла висновку, що смерть водія автоцистерни, який помер від опіків у лікарні, пов’язана з виробництвом. Щодо головного інженера місцевого підприємства, який отримав тілесні ушкодження, нещасний випадок вважається не пов’язаним з виробництвом. Оскільки в момент нещасного випадку він виконував роботу в інтересах іншого суб’єкта господарювання за сумісництвом.
Як ідеться на сайті управління, ФОП, зареєстрований у Дніпропетровській області, отримав замовлення від товариства з обмеженою відповідальністю із Кропивницького на постачання скрапленого газу. З Кривого Рогу до Кропивницького був направлений вантажний автомобіль з автоцистерною. Із газонаповнювальної станції водій та приймальник газу, головний інженер товариства прибули на місце розвантаження по вулиці Київській, 48 А. Газ почав витікати з ємності, в яку його зливали, на вантажний автомобіль з автоцистерною. Головний інженер товариства у момент витоку газу відійшов від місця проведення робіт, а коли з’явився, уже стався спалах, що спричинив пожежу та вибух.
Постраждалого водія госпіталізували до КНП «Кіровоградська обласна лікарня КОР», де він помер від ускладнень, викликаних значними опіками.
Однією з обставин, що спричинила нещасний випадок, на думку управління, є від’єднання заправного шлангу, а також порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів тощо. Також встановлено, що організація робочого місця не відповідала вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
Оскільки забороняється залишати без нагляду зливальні й заправні колонки, залізничні і автомобільні цистерни автомобілі з балонами зрідженого вуглеводного газу під час його зливання і наливання. Газонебезпечні роботи необхідно виконувати бригадою у складі не менше двох працівників. Тоді як водій знаходився один під час виконання небезпечних робіт.
Також під час наповнення автоцистерни необхідно уважно слідкувати за рівнем рідкої фази скраплених вуглеводних газів, за тиском парової фази СВГ за манометром наповнювальної колонки, герметичністю арматури, трубопроводів і фланцевих з’єднань, підтримувати зв’язок із машиністом насосно-компресорного відділення.
Порушення призвели до збільшення площі вибуху.
Нагадаємо, що в квітні нинішнього року правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт стосовно керівника ТОВ “Елан-Ві” Олександра Ляховецького. Його звинувачують у порушенні правил безпеки, що призвело до вибухів на газозаправній станції по вулиці Київській та загибелі людини.
Як писав “Без купюр”, підприємствo “Елан-Ві” тoргувало газoм та oрендувало ділянку, де вибухнула автoцистерна, внаслідок чого й помер водій останньої.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: