У Світловодській громаді Кіровоградської області підтвердили випадок сказу в лисиці. Дика тварина зайшла у двір приватного будинку. Про це Суспільному розповіла речниця управління Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко.
Власники оселі вранці вийшли на подвір’я і побачили там мертву лисицю, яку покусали двоє собак господарів. За словами Наталії Шевченко, у лисиці лабораторно підтвердили сказ.
“Обох собак вакцинували проти сказу. За ними спостерігатимуть, чи не буде в їх поведінці змін. Жінку після контакту з собаками, які могли потенційно бути інфікованими, направили в лікарню для обов’язкового курсу антирабічних щеплень. Загальна тривалість такого курсу — до трьох місяців”.
При контакті з хворою, дикою або невідомою твариною до лікарів треба звернутися невідкладно, каже Наталія Шевченко. Вони визначать, чи потрібен курс щеплень.
“Лікар дивиться, чи є укус, подряпина, чи було потрапляння слини на рани та слизові оболонки. Найкраще, звичайно, точно знати, чи хвора на сказ тварина, з якою був контакт”.
За даними речниці, цього року на Кіровоградщині зафіксували 44 випадки сказу. Захворіли дев’ять лисиць, п’ять котів і 20 собак. Також підтвердили три випадки серед великої рогатої худоби (корів і коней), у чотирьох кіз, борсука, шакала і єнотоподібного собаки.
Сказ – це гостре інфекційне захворювання. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи. У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної чи ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча.
Хвороба передається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки (10% випадків).
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: