30 поїздок на місяць одній людині у громадському транспорті зможе відшкодувати міський бюджет у рамках монетизації пільг. Про це йшлося під час наради керівництва Кропивницького з перевізниками.
На зустріч прибули начальники комунального підприємства “Електротранс” та кількох приватних підприємств. Депутати міськради в нараді участі не брали.
Згідно з Постановою Кабміну “про монетизацію” від 14 березня, передбачено 10 пільгових категорій населення, які мають право на відшкодування. За інформацією заступника міського голови Олександра Мосіна, попередні розрахунки показали, що в Кропивницькому монетизацією можуть скористатися 20,7 тисяч осіб. Міському бюджету це щорічно обходитиметься у 40 млн грн.
Начальник міського управління транспорту Олександр Вергун зазначив, що в перелік цих 30 поїздок входить: 11 поїздок тролейбусом та стільки ж автобусом міського користування і 8 – приміським автобусом (на монетизацію в цьому транспорті мають право лише 3 з 10 категорій: учасники бойових дій, діти-сироти та інваліди І категорії).
Кошти щомісячно перераховуватимуть на пенсійний рахунок пільговика. За словами начальниці міського управління фінансів Любові Бочкової, вартість пільгового відшкодування вираховується від середньої ціни квитка на проїзд у транспорті комунального підприємства “Електротоанс”. У середньому це 3,25 грн за одну поїздку, що на місяць складає 97,5 грн. Для осіб, які мають право на пільговий проїзд приміським автобусом, ця сума буде дещо більша.
Любов Бочкова підкреслила, що вводячи монетизацію з 1 липня цього року, в міському бюджеті треба передбачити 19,8 млн грн.
Серед проблем, які треба буде врегулювати, впровадивши монетизацію, постають перевезення пенсіонерів і дотування комунального “Електротрансу”. Аби відшкодувати усім пенсіонерам пільгу на проїзд, на міський бюджет лягає навантаження у ще 60 мільйонів. На думку міського голови, доцільніше на ці кошти придбати додатковий комунальний транспорт.
За словами начальниці фінансового управління, сьогодні комунальний “Електротранс” отримує відшкодування на перевезення пільговиків, і, в тому числі, пенсіонерів у сумі 40,9 млн. грн. Тому треба буде врегулювати залучення фінансового ресурсу на монетизацію і пільгове відшкодування.
Остаточне рішення про формат впровадження монетизації виноситимуть на затвердження депутатам спершу провівши громадські і депутатські слухання.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: