Вчора у клубi “Velvet” обласний благодiйний фонд “Повернення до життя” в рамках реалiзацiї проекту “Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини” провiв акцiю “Невидимий не означає неiснуючий”.
Перед початком презентацiї керiвник благодiйного фонду Олександр Остапов звернув увагу на те, що проект фiнансується за кошти Посольства Нiдерландiв в Українi, i Кропивницький став одним iз 5 мiст, де вiн буде втiлений. Разом з тим влада нашого мiста на вiдмiну вiд iнших, не пiшла на зустрiч органiзаторам i не видiлила примiщення де, б фонд мiг проводити якiсну просвiтницьку роботу iз уразливими групами молодi. Тому довелось частину коштiв спрямувати на оренду тимчасового примiщення.
Сам захiд проводили з метою привернення уваги громадськостi до проблеми наркотичної залежностi пiдлiткiв вiком вiд 14 до 19 рокiв. За результатами анкетування, в якому взяли участь 450 осiб, виявилося, що 88% iз них вживали наркотики, 37% з них пропонували спробувати друзi. Основними причинами спробувати забороненi речовини стали цiкавiсть (45%) i вплив друзiв (35%). Бiльше половини пiдлiткiв зiзналися, що знають, де в нашому мiстi можна дiстати наркотики.
За результатами цього дослiдження вихованцi проекту в Кропивницькому влаштували флеш-моб. Для цього в залi вимкнули свiтло й почали перераховувати групи молодi за категорiями: вживали наркотики, отримували пропозицiї спробувати, тощо. Кожного разу iз зали лунало все бiльше вигукiв “Я iсную”. Коли ввiмкнули свiтло, виявилось, що серед присутнiх з’явилися кiлька десяткiв пiдлiткiв у футболках iз вiдповiдними написами.
Таким чином органiзатори показали, що проблема дiйсно iснує, навiть якщо ви про неї не чули.
Щоб пiдтвердити це цифрами, до слова запросили старшого оперуповноваженого з протидiї наркозлочинностi полiцiї областi Вячеслава Дасько та лiкаря-нарколога обласного наркодиспансеру Iрину Шкоду.
Правоохоронець повiдомив, що кiлькiсть правопорушень, пов’язаних iз обiгом наркотичних речовин зросла на 232 порiвняно з минулим роком i склала 606 випадкiв. За 11 мiсяцiв поточного року полiцейськi вилучили бiльше тони наркотикiв.
Лiкар взагалi зазначила, що можна говорити про епiдемiю, зважаючи на кiлькiсть осiб, якi стоять на облiку в диспансерi. За її словами це 2% вiд населення областi. Особливою групою ризику є пiдлiтки, у яких вiдсутнiй страх перед будь-якими заборонами.
Саме тому спiвробiтники благодiйного фонду “Повернення до життя” вирiшили створити ком’юнiтi центр “Бар’єр”, який дозволить проводити профiлактику вживання наркотикiв серед молодi та допомагатиме всiм, хто буде туди звертатися.
Для цього спецiалiсти проводитимуть ґрунтовну роботу з iнформування пiдлiткiв про альтернативнi способи проведення дозвiлля, залучати її до цiкавих проектiв, допомагати побороти психологiчнi проблеми тощо.
Пiсля презентацiї проекту керiвник ОБФ Олександр Остапов оголосив про початок збору пiдписiв за електронну петицiю щодо створення центру “Бар’єр”.
Усi охочi можуть проголосувати ТУТ.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: