ЇЇ створення ініціювали волонтери проєкту “Баба Єлька”, щоб привернути увагу жителів області до народної творчості та звичаїв, підняти пласт історії українського села.
Про це повідомили у пресслужбі Кіровоградської ОДА.
Етнолабораторія розміщуватиметься у приміщенні обласного Центру народної творчості, кімнати для якого вже відремонтували.
Основою експозиції будуть унікальні предмети старовинного національного побуту, що учасники проєкту привезли з експедицій до віддалених сіл Кіровоградщини. Наразі вже зібрано понад 400 експонатів, серед яких приладдя, інструмент, посуд, одяг, килими, рушники, а також ікони та старі фотографії.
Ініціатори проєкту хочуть створити сучасні експозиції речей старовини із застосуванням інтерактивних технологій. Такі експонати відвідувачам можна буде не лише оглядати візуально, а й брати до рук, вивчати, застосовувати на практиці під час майстер-класів.
Також дослідників проєкту “Баба Єлька” планують створити етномайданчика в дворі музею, де буде споруджено піч, кабицю, встановлено лавки, збудовано майданчик для народних танців та сцену для демонстрацій. Відвідувачів етнолабораторії, зокрема дітей та молодь, зацікавлюватимуть народними ремеслами – вони матимуть змогу ткати, вишивати, куховарити тощо. Волонтери також планують записати диски з автентичними піснями, які будуть музичним супроводом.
Для відкриття етнолабораторії необхідно виділити додатковий фінансовий ресурс з обласного бюджету та з інших джерел.
Фото пресслужби Кіровоградської ОДА.
Учасниці проєкту “Баба Єлька” у Польщі розповідають дітям про українську культуру. ФОТО
Як американець і три кропивничанки збирають автентичні пісні селами Кіровоградщини. ВІДЕО
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: