У рамках програми “Єднання заради дії” у Кропивницькому відбувся регіональний форум “Інтеграція переселенців на Кіровоградщині: проблеми, рішення та роль Ради ВПО”.
Підтримка тих, хто переїхав до нової громади, допомога у пошуку роботи, адаптація і максимально комфортна інтеграція у життя на іншому місці. Ці теми обговорили представники влади, громадських організацій, бізнесу разом із внутрішньо переміщеними особами (ВПО).
З початку повномасштабного вторгнення через Кіровоградщину транзитом пройшло приблизно 174 тисяч переселенців, а станом на березень на обліку перебуває понад 86 тисяч ВПО, – розповіла Катерина Колтунова, заступниця начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації. І всі ці люди мають бути максимально інтегровані в життя регіону.
“Ми на рівні депутатського корпусу з травня обговорювали залучення переселенців до таких координаційних рад і зустрічей, де вирішується питання їхнього життя на території нашої громади. Крім того, ми активізуємо молодіжну політику в області. Переселенці можуть стати активною спільнотою і вже зараз долучатися до процесів у своїх громадах,” – додає Колтунова.
Організація життя переселенців потребує максимальної синергії та комунікації на всіх рівнях. У кожній громаді та області є свій контекст, але основні проблеми – глобальні, спільні. Про це зазначив Сергій Ларіонов, координатор програми “Єднання заради дії”.
“Це пошук роботи, житла, охорона здоров’я, освіта тощо. І тут потрібні системні рішення. Один із варіантів напрацювання таких рішень – Ради ВПО. Тепер і Кіровоградщина також зможе долучитися до цього успішного досвіду”, – упевнений Сергій.
Ради ВПО вже працюють у Тернопільській, Дніпропетровській областях, у Харкові, Запоріжжі, Ужгороді, Полтаві, Чернівцях, Києві й інших громадах.
Про переваги ініціативи говорять і самі переселенці. Голова ГО “Центр громадської активності “Перемога” Валентина Чугуєвець (ВПО із 2014 року) говорить:
“Я з Луганської області. Коли тільки приїхала на Кіровоградщину, в Олександрію, то одразу побачила перспективи та можливості регіону. Потрібно тільки об’єднуватися та навчати людей. Це все кроки до соціального підприємництва. Завдяки Раді ВПО ми як мешканці громади зможемо швидше взаємодіяти, отримувати необхідну інформацію”.
Понад 30 учасників форуму підписали резолюцію, яка з-поміж іншого підтримує ідею створення Ради ВПО на Кіровоградщині. До ініціативної групи, яка сформує раду, увійдуть активні представники громадськості та переселенці.
Захід проходив у межах програми “Єднання заради дії”, що реалізується IREX в Україні разом із благодійною організацією “Благодійний фонд “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” та за підтримки Державного департаменту США.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: