За підсумками звітного періоду Кіровоградська область продемонструвала досить позитивні тенденції за низкою важливих показників екологічного стану, повідомив сьогодні на апаратній нараді в ОДА директор департаменту екології та природних ресурсів Олександр Ковтунов.
Порівняно з Миколаївською, Одеською, Черкаською, Полтавською, Вінницькою та Дніпропетровською областями, Кіровоградська область має значно менші обсяги викидів забруднюючих речовин у повітря від стаціонарних джерел. Цей показник складає 0,49% від загального обсягу викидів по Україні.
«Порівняно з іншими регіонами України стан атмосферного повітря Кіровоградщини в цілому задовільний,» – цитує директора департаменту екології та природних ресурсів пресслужба ОДА.
Щодо ситуації із забрудненням повітря у містах Кропивницькому, Олександрії та Світловодську, то тут спостерігається перевищення гранично допустимих концентрацій по пилу і формальдегіду.
Олександр Ковтунов зазначив, що з метою зменшення викидів у повітря відпрацьованих газів від автотранспорту, міським радам було рекомендовано під час підготовки тендерів з відбору перевізників, включати до конкурсних умов екологічні вимоги до транспортних засобів.
Так, після перемовин з керівництвом Кропивницького вдалося досягти істотного скорочення рівня формальдегіду в атмосферному повітрі завдяки заміні міського автотранспорту, який працює на рідкому паливі, на електротранспорт.
Крім того, за словами Олександра Ковтунова, для поліпшення стану екології в області було розроблено проєкт Концепції державної цільової програми радіаційного і соціального захисту населення Кіровоградської області та міста Кропивницького. На цей час він перебуває на стадії погодження в профільних міністерствах та відомствах.
«Затвердження зазначеної Концепції дозволить підійти до розроблення та затвердження Державної програми, що сприятиме зниженню кількості захворювань, викликаних додатковим рівнем опромінення населення природними радіонуклідами урану», – зауважив посадовець.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: