У Кіровоградській області рівень захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та COVID-19 залишається середньої інтенсивності. За словами головної санітарної лікарки області Надії Оперчук під час брифінгу в ОВА, епідемічний поріг у регіоні також перевищений на середньому рівні. Але в найближчі тижні збережеться тенденція до зростання захворюваності.
В Україні триває характерний для середини епідемічного сезону підйом захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19. За останній тиждень кількість хворих зросла на 9,6% у порівнянні з попереднім тижнем. За прогнозами епідеміологів, зростання захворюваності триватиме ще 1-2 тижні. Попри збільшення кількості хворих, рівень госпіталізації залишається некритичним.
У п’яти областях України (Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Черкаська та Чернівецька) перевищено епідемічний поріг високого рівня. Ще у 12 областях, серед яких і Кіровоградщина, фіксують середню інтенсивність захворюваності.
На рівні області запроваджено низку протиепідемічних заходів, зокрема локальний карантин. Це передбачає переведення навчальних закладів або окремих класів на дистанційну форму навчання. Якщо понад 20% учнів у школі відсутні через ГРВІ чи грип, засновник навчального закладу має право запроваджувати дистанційне навчання. Моніторинг ситуації триває щоденно.
За минулий тиждень до медичних закладів області звернулося 6439 осіб із симптомами ГРВІ, що на 7,8% більше, ніж тижнем раніше. Дітей та підлітків серед хворих – 58,4%. Госпіталізовано 387 пацієнтів, що на 39 випадків більше, ніж попереднього тижня.
“Хочу наголосити – якщо під час госпіталізації з ускладненням грипу, ГРВІ чи коронавірусу в лікарні повідомляють про відсутність якихось необхідних документів чи направляють на платні рентгенобстеження і КТ-обстеження, необхідно телефонувати як в Департамент охорони здоров’я ОВА, так і на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 50 52 або на гарячу лінію Національної служби національної служби здоров’я України. Сьогодні програма медичних гарантій в Україні забезпечує пацієнтові цими послугами на безоплатній основ”, – зазначила Надія Оперчук.
Кіровоградська вірусологічна лабораторія проводить тестування на всі відомі штами вірусів. Минулого тижня проаналізували 26 біологічних зразків, серед яких переважали віруси грипу А та В. Загалом зареєстрували 58 випадків грипу, з них 14 – вірус А, 44 – вірус В. Серед хворих – 26-річна вагітна жінка, в якої лабораторно підтвердили грип В. Її стан стабільний, загрози здоров’ю матері та дитини немає.
З початку епідсезону в області зареєстровано 202 випадки грипу: 63 – грип А, 139 – грип В. Для порівняння, за аналогічний період минулого року зафіксували лише 107 випадків.
За минулий тиждень в області підтвердили вісім випадків COVID-19 серед дорослих. Наразі на лікуванні перебувають 10 пацієнтів, з них двоє – у стаціонарі. Решта проходять амбулаторне лікування під наглядом лікарів.
На жаль, в Україні зафіксували 26 летальних випадків, з яких троє – серед дітей (7 місяців, 7 років і 12 років). У Кіровоградській області за останній тиждень від ускладнень грипу помер 34-річний чоловік, який мав тяжку форму цукрового діабету.
Область повністю забезпечена ПЛР-тестами для діагностики вірусів грипу, ГРВІ, коронавірусу та інших респіраторних інфекцій.
Загалом починаючи з жовтня, в регіоні зафіксували 202 випадки грипу, 14 випадків аденовірусної інфекції, 8 – риновірусів, 2 – парагрипу, 6 – респіраторно-синцитіального вірусу та один випадок метапневмовірусу.
За оцінками фахівців МОЗ та епідеміологів, середній рівень захворюваності може зберігатися ще до трьох тижнів. Надалі очікується зниження показників, що може бути зумовлене і теплішою весняною погодою.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: