У місті Гайворон на Кіровоградщині працює єдина в Україні ферма із вирощування осетрів – від ікри до дорослих рибин. Ідея вирощування цього виду риби виникла у засновника підприємства і керівника Тімуша Романа Сергійовича на початку 2021 року. Виробництво запустили в 2022 році, а завдяки державному гранту підприємиць зміг розширити бізнес та найняти нових працівників.
Про це “Без купюр” розповіли в Кіровоградському обласному центрі зайнятості.
“ТОВ “КАРАТ-928» – це український виробник із вирощування риби цінних порід. І навіть попри те, що на початку 2022 року почалась війна, виробництво запрацювало і зараз активно розвивається. Ми вирощуємо три види осетрових і маємо широкий асортимент мальку: білуга, стерлядь, бестер, сибірський осетр, калуга, севрюга та інші підвиди. Працюємо за усіма відповідними стандартами та новітніми технологіями, застосовуємо сучасні автоматизовані системи і техніку. Основними нашими замовниками є акваферми, заклади торгівлі та харчової промисловості тощо. Таких цехів в Україні більше немає”, – підкреслює грантер.
Керівник підприємства зауважує, що сам процес розведення риби і її вирощування дуже цікавий та багаторівневий. На площі 300 м² встановлені 33 басейни, що дозволяє вирощувати 100 тис. мальків на рік.
Рибопосадковий матеріал вирощують у спеціальних розплідниках. Воду в системі очищує механічний фільтр – барабан, що переганяє через себе 200 кубометрів на годину. Далі вода переходить в біологічний фільтр. Потім воду насичують киснем і вона потрапляє у басейни. Найбільші осетри, які виросли з першої закладки ікри у березні 2022 року, сягають ваги від 8 до 10 кг.
Роман Сергійович ділиться спогадами, як саме виникла думка взяти участь у грантовій програмі:
“Наше підприємство вже мало цех по вирощуванню риби. Але дуже хотілося реалізувати таку бізнес-ідею, як другий цех для розведення осетрів. Щоб придбати все супутнє обладнання і налагодити виробництво, необхідні були чималі кошти. Я підготувався і подався на грант. Коли отримав ствердне рішення, відразу зайнявся розширенням діяльності. У нашій області немає подібних підприємств і це дуже мотивувало до розгалуження напрямків роботи. Хотілось працювати передусім для своєї громади, а далі нарощувати о’єми, виходячи на ринок сусідніх областей. Було важливим і те, щоб люди про нас знали, як про вітчизняного виробника на всеукраїнському рівні”.
Наразі грантер працевлаштував двох фахівців на посади менеджера з продажу та підсобного робітника. В укомплектуванні кадрів допомогла служба занятості.
У планах директора збудувати третій цех, значно більший за розмірами, де рибне виробництво буде відбуватись саме під час весняного та літнього періоду. Також підприємець хотів би побудувати лабораторію, де отримуватимуть ікру з рибин методом охолодження. Планується й розширення штату, працевлаштування ще 2-3 працівників відповідних профільних посад.
“Це не бізнес, це справа всього мого життя, яку я плекаю, як власне дітище. Є куди розвиватись в даному напрямку! Тож націлений тільки вперед!”, – натхненно стверджує Роман Сергійович.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: