Під час приготування їжі повітря на кухні наповнюється різними ароматами. Іноді вони бувають настільки інтенсивними, що не обійтися без провітрювання всієї квартири. На стінах, стелі та меблях утворюється стійкий жирний наліт з пилом і кіптявою, який складно піддається чищенню. Щоб уникнути незручностей, потрібно встановити на кухні витяжку. Вона швидко очистить повітря від продуктів горіння, диму та неприємних ароматів.
Переваги використання витяжок:
- видалення запахів під час приготуванні їжі;
- простота встановлення;
- зручність застосування;
- компактність;
- довговічність.
Ціна витяжки залежить від дизайну та торговельної марки. Бюджетні моделі мають базові опції та не відрізняються високою продуктивністю. Дорожчі агрегати поєднують безліч функцій, можуть керуватися дистанційно з пульта або через Wi-Fi.
Принцип роботи
Принцип роботи будь-якої витяжки ґрунтується на рециркуляції повітря. За допомогою вбудованого вентилятора пристрій втягує повітря, пропускає його через фільтри та очищеним повертає на кухню.
Для очищення повітря прилади оснащуються жировими чи вугільні фільтри. Перші можуть використовуватися одноразово і багаторазово, другі — тільки одноразово. Жирові фільтри виготовляють з алюмінію та сталі. Вони вважаються найбільш зручними та ефективними. Основним компонентом у вугільному фільтрі виступає порошкоподібне або гранульоване активоване вугілля. Витяжки з одноразовими фільтрами мають нижчу ціну, ніж з багаторазовими металевими.
Рекомендації щодо вибору витяжки
Під час покупки витяжки необхідно врахувати ширину та висоту приладу відносно варильної поверхні. Пристрій не має бути меншим за габарити печі. В іншому випадку частина забрудненого повітря не вивітрюватиметься з кухні, а осяде на кухонних меблях.
Зверніть увагу на конструкцію витяжки. Купольний пристрій встановлюється над плитою, але відрізняється від інших моделей громіздкістю. Вбудований агрегат компактний і гармонійно доповнює будь-який інтер’єр, але має невелику потужність. Складніше та дорогою вважається телескопічна витяжка. Вона встановлюється в невеликій шафці над плитою. Вертикальна витяжка відрізняється незвичним дизайном, але для її встановлення необхідно підготувати стіну та встановити кріплення.
До основних критеріїв вибору належить продуктивність агрегату. Для невеликої кухні підійде модель з об’ємом повітря, що прокачується, від 200 до 320 м3/год. Просторі приміщення вимагають обладнання з обсягом прокачування повітряного потоку від 350 м3/год. Врахуйте, що потужна витяжка з двома двигунами шумить більше ніж обладнання з одним мотором. Також вона споживає більше електроенергії.
- Реклама
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: