Третій апеляційний адміністративний суд Дніпра дійшов висновку, що Управління Держпраці в області обґрунтовано і правомірно наклало штраф на “Агрофірму Маріампільську” Петрівського району через невиплату заробітної плати працівнику.
Про це йдеться на сайті управління.
Суд апеляційної інстанції встановив, що працівник агрофірми звернувся на Урядову гарячу лінію зі скаргою на підприємство через невиплату зарплати. Після чого спеціалісти управління Держпраці провели інспекційне відвідування і зафіксували заборгованість в розмірі 86 тисяч 320 гривень.
В зв’язку з цим на підприємство було накладено штраф у розмірі 12519,00 грн. за порушення вимог ч. 2 ст. 115 КЗпП України (порушення строків виплати заробітної плати).
Згідно з довідкою підприємства заробітна плата працівнику не виплачена у зв’язку з тим, що він не хоче отримувати її в касі агрофірми, а банківського рахунку для перерахування коштів не має.
Суд першої інстанції погодився з такими доводами “Агрофірми Маріампільської” та дійшов висновку, що вона не мала можливості розрахуватися з працівником, а тому її вина відсутня.
Проте суд апеляційної інстанції дійшов іншого висновку.
Колегія суддів зазначає, що в ході інспекційного відвідування встановлено факт порушення позивачем строків виплати заробітної плати, її виплата не здійснюється майже три роки, що не заперечується самим позивачем. Тож вказана обставина свідчить про порушення ч. 1 ст. 115 КЗпП України, що є підставою для притягнення СВК «Агрофірма Маріампольська» до відповідальності відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП України.
Надаючи оцінку актам, складеним касиром та бухгалтером СВК про відмову працівника від отримання заробітної плати, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що такі не є достатніми та належними для спростування вини роботодавця.
Адже зі змісту вказаних актів вбачається, що працівник нібито відмовлявся від отримання заробітної плати у присутності свідків, при цьому жодних даних про них немає, як і дати складання самих актів.
Тому суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що оскаржувана постанова Управління Держпраці у Кіровоградській області про накладення штрафу у розмірі 12519,00 грн. прийнята в межах наданих законом повноважень, є обґрунтованою та правомірною.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: