Без Купюр - Лого
  • ГоловнеНайважливіші події Кропивницького та Кіровоградської області
  • Війна
  • Новини
  • ПолітикаПолітичні новини Кропивницького та Кіровоградської області
  • Корупція
  • Кримінал
  • За кермом
  • Інше
    • Інтерв'ю
    • Здоров'я
    • Життя
    • Бізнес
    • Вiдео
    • Освіта
    • Культура
    • Спорт
    • Iстфактор
    • Афіша
    • Дозвілля

  • Інтерв'ю

Фотограф Олександр Майоров про пошук головного кадру, любов до міста, чому з нього потрібно їхати, але повертатися

  • Олена Горобець
  • 24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • 2793 Перегляди

Коли всі довкола говорять частіше про «зради», ніж про «перемоги», коли так багато людей їде звідси, щоб не повертатись, так легко повірити і прийняти сіро-чорну картину буття. Втім, легко не дорівнює єдиноможливо.

«Без купюр» сьогодні знайомить Вас з чоловіком, який обрав для себе за професію бачити те, чого не помічають всі довкола, дивитись на світ під іншим кутом. Він мандрував світом, жив за кордоном і повернувся додому. Він все життя був російськомовним, а зараз вільно спілкується українською. Він залюбки береться за комерційні фотосесії, але більшість свого часу і творчої енергії віддає проектам, що роблять наше місто і нашу країну кращими.

Таким чоловіком є фотограф, відзначений багатьма перемогами у професійних конкурсах, Олександр Майоров. Це в нього на сторінці варто шукати себе на світлинах з міських фестивалів, концертів та інших подій. Чому він тут, чому робить те, що робить читайте далі в розгорнутому інтерв’ю.

– Почнемо з участі у проекті «Баба Єлька». Розкажіть, як Ви вирішили долучитись до цієї ініціативи?

Приймати рішення було нескладно. Я взагалі цікавлюсь такими речами, різними культурними, соціальними проектами. Запросила мене Світлана Буланова.

– Окрім фото, необхідних для проекту,  шукаєте в цих експедиціях свій кадр, сюжет?

Усі фотографи,  якщо вони фотографи, завжди працюють і для себе. Фотографи завжди шукають свій кадр, можливо свій головний кадр. Саме фото  – це спілкування між фотографом і глядачем,  тобто об’єкт зйомки це не найголовніше.

– Чи були у вас свої якісь очікування щодо проекту і чи вони справдились? Чи було щось несподіваним відкриттям?

Ні, коли збираюсь знімати, не будую собі жодних очікувань, починаю знімати з чистого листа. Коли я бачу де  знімаю, що знімаю, намагаюсь виділити щось головне, передати це головне. І найчастіше головне – це люди.  Завжди цікаво ставити якісь акценти на очах, руках, навіть зморшках. Я на зйомках мовчазний переважно, ніби мене нема, щоб люди не позували. Тоді  я можу схопити справжні емоції, справжній вираз обличчя.

Фотограф Олександр Майоров про пошук головного кадру, любов до міста, чому з нього потрібно їхати, але повертатися

– Ви  зараз просто чудово говорите українською, хоча ще зовсім нещодавно були виключно російськомовним. Це участь у проекті «Баба Єлька» вплинула на Вас таким чином? Таке занурення в автентику щось змінило у ставленні до української культури?

Я майже все життя був російськомовним бо навчався в російській школі, багато спілкування було саме російською.  Українську розумів, але мовної практики не було. І саме практика почалася навіть не з «Баби Єльки», а з експедиції з проектом Ukraїner, хлопці з якого весь час спілкувались українською. Ніхто мене силою перевести не намагався, але коли з тобою спілкуються українською, якщо ти можеш якось відповідати українською, то хоча б спробуй. А з «Бабою Єлькою» я уже набираюсь досвіду і починаю навіть мислити українською.

– А чи були можливо якісь стереотипи, що стримували від української раніше?

Стереотипів про українську у мене ніколи не було. Я завжди поважав і любив українську культуру, колись танцював у народному ансамблі, у мене була чудова вчителька української мови і літератури. Тобто, я знав українську, просто у мене в оточені не було україномовних.

– А як Ви долучились до проекту Ukraїner?

Якщо чесно, досі не розумію як туди потрапив. Влітку цього року у Кропивницькому була презентація проекту. Хлопці мене вразили. Крім того, у мене ще років за два до того було бажання поїздити Україною, познімати відеоряд, показати якісь міста українські красиві.Тому що країна красива.Фотограф Олександр Майоров про пошук головного кадру, любов до міста, чому з нього потрібно їхати, але повертатися

– Це тим більш вагомо звучить від Вас. Адже Ви ще й мандрівник, багато подорожували світом.

Так, маю з чим порівнювати. Є багато місць про які українці навіть не знають. Тому бажання було щось таке зробити, але не було можливості, чи чогось іншого. А ще під час  презентації Ukraїnerа в нашому місті у аудиторії були питання як потрапити до них у команду і Богдан Логвиненко сказав, що треба просто залишити волонтерську анкету у них на сайті. Повертаючись додому, залишив цю анкету і через якийсь час мені написав Саша Фоменко, який курував фотографів проекту. Він запитав, чи можу я з’їздити в експедицію Волинню в якості фотографа.

Фотограф Олександр Майоров про пошук головного кадру, любов до міста, чому з нього потрібно їхати, але повертатися

– Ви до цього були на Волині?

Ні, лише проїздом. При цьому це досить ще курйозно було. Лист мені надійшов за 4-5 днів до експедиції і там було наплутано з датою, я подумав що це аж наступного року. Уточнив, виявилось, що збиратись треба вже.

І я погодився. Приїхав у Київ, познайомився з командою. Частина команди їздить в експедиції, частина весь час опрацьовує зібраний матеріал. Вони збирають просто неймовірні об’єми фото і відео, а потім все це треба змонтувати, перекласти. Зараз на восьми мовах виходять субтитри. Це все великий обсяг роботи. І може тому так довго триває процес обробки матеріалів. Між експедицією і виходом матеріалу проходить щонайменше шість місяців.  Те, що ми зібрали, коли їздили Волинню, ще досі не виклали.

Фотограф Олександр Майоров про пошук головного кадру, любов до міста, чому з нього потрібно їхати, але повертатися

– Тож що запам’яталось у цій мандрівці? Це були маленькі містечка?

Ні, я був у Рівному і Луцьку. Ми знімали людей. Вони намагаються знімати саме людей, робити свої історії з людьми. Звісно, всілякі пейзажі ми теж знімали. Такі собі дорожні замальовки, коли зупиняють авто й запускають коптера.

Для них може це вже рутина, а для мене кожен з ким ми спілкувались був дуже цікавим. Не все йде потім у готовий матеріал, вони обирають найцікавіше.

– Ви знімали фото?

Так. У них є уже постійні оператори, які знімають відео. А фотографи час від часу змінюються. Але і фотографів, з якими вони працюють, київських перевірених у них є ціла команда.  Тому не знаю як я до них потрапив, для чого їм був хтось з Кропивницького. Але це дуже гарний досвід. Для мене було за честь попрацювати з цими хлопцями.

Фотограф Олександр Майоров про пошук головного кадру, любов до міста, чому з нього потрібно їхати, але повертатися

– Багато хто йде у фотогалузь у першу чергу з комерційною метою. Знімають весілля, хрестини, приватні фотосесії. І там уже мало лишається часу на творчість. Як Ви знаходите цей баланс між хлібом насущним і мистецтвом?

Насправді тяжко знаходити цей баланс. У нас чомусь у місті, а може й в Україні так складається, що фотограф, який займається тим, чим я, має менше комерційних замовлень. Не розумію чому так. Насправді, може не всі готові до експериментів. Але якщо це комерційна зйомка, я роблю так, як хоче клієнт. Це вже завдяки цим комерційним проектам я маю можливість знімати безкоштовно якісь важливі для мене речі і події, що відбуваються в місті – культурні, мистецькі. Півмарафон знімаю два роки поспіль, тому це крута подія для міста і загалом.

– Ви якийсь час працювали за кордоном і зараз повернулись у Кропивницький. Чому? Адже зараз ми частіше спостерігаємо зворотну картину.

Я не хочу помилятися, але я побачив, що в Україні щось змінюється. Може з цими змінами і я себе тут знайду і мій досвід буде корисним.

– Хотіли бути частиною цих змін?

Так, мабуть, що саме так. Не жалкую, що повернувся. Хоча те, що бачу зараз, не зовсім відповідає очікуванням. Все затягується. Хтось просто перевзувся і продовжує робити те, що й раніше. Але є й позитивні зміни. І саме  в таких експедиціях, які робить Ukraїner, я це бачив. Позитивні зміни серед людей, багато є тих, хто вже по-іншому мислить.

– А чому виїжджали?

Була гарна пропозиція і для мене це теж був досвід роботи.

– Тобто, це не була еміграція від початку?

Ні-ні. Я виїжджав просто попрацювати, набратись досвіду. Плюс, для кожної людини бачити щось ще крім звичної картини, це трохи розширює якісь уявлення про життя. Ти бачиш, що можна по-іншому жити,  по-іншому ставитись один до одного, до роботи, до життя, до свого міста.

Одна з причин, чому я починав знімати якісь суспільні заходи – вважаю, у нас ставлення до свого міста і до своєї країни не таке, яким мало би бути.

Фотограф Олександр Майоров про пошук головного кадру, любов до міста, чому з нього потрібно їхати, але повертатися

Зараз часто чую, коли до нас приїжджають гості з інших міст, що не все тут так погано як вони чули раніше.

«У вас тут круто, – кажуть, – у вас зелено, у вас архітектура цікава, а ми про вас нічого не чули, або чули не дуже хороше».

Однією  з причин заснування проекту «Баба Єлька» також є те, що  Кіровоградщина – це суцільна біла пляма на етнокарті України. Чомусь, навіть місцеві дуже мало знають про місто, район, область.

Тому я й подумав: якщо висвітлювати що є цікавого, красивого, може люди з більшою повагою ставитимуться до свого міста. Інші вважатимуть нас за провінційне місто доти, доки тут люди вважатимуть себе провінціалами.

– Для вас повага до міста і країни пов’язана з добробутом?

Може не напряму, але без цього ніяк. Складно розбудовувати країну і місто,  набувати добробуту, якщо смітитимеш довкола себе.

Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці:


ПОШУК
УКРАЇНА СЬОГОДНІ
  • Фотограф Олександр Майоров про пошук головного кадру, любов до міста, чому з нього потрібно їхати, але повертатися

    Командування повітряних сил ЗСУ повідомило про втрати росії під час вибухів поблизу Саків. ВІДЕО

    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • Фотограф Олександр Майоров про пошук головного кадру, любов до міста, чому з нього потрібно їхати, але повертатися

    Рашисти зламали сервери українських радіостанцій, щоб поширити фейк про тяжкий стан Зеленського

    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • Фотограф Олександр Майоров про пошук головного кадру, любов до міста, чому з нього потрібно їхати, але повертатися

    Курс долара зріс на 25%, також змінилися умови зняття готівки з гривневих карток за кордоном

    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
ОСТАННI НОВИНИ
  • Частина центру Кропивницького зночі без водопостачання

    • 14 Серпня, 2022 @ 12:35
    • 232
    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • На Кіровоградщині разом зі стернею на полі горіла й вантажівка. ФОТО

    • 14 Серпня, 2022 @ 11:48
    • 382
    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • У Кропивницькому районі в річці втопився 32-річний чоловік. ФОТО

    • 14 Серпня, 2022 @ 11:35
    • 251
    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • У Кропивницькому врятували жінку, яка отруїлася чадним газом під час пожежі в квартирі. ФОТО

    • 14 Серпня, 2022 @ 10:55
    • 247
    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • Житель Кропивницького напав на екіпаж сміттєвоза, один з потерпілих - в обласній лікарні. ФОТО

    • 13 Серпня, 2022 @ 10:20
    • 1311
    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • Поблизу Кропивницького внаслідок зіткнення легковика і вантажівки постраждав водій останньої

    • 12 Серпня, 2022 @ 17:27
    • 437
    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • На Кіровоградщині судитимуть ґвалтівників 19-річної дівчини

    • 12 Серпня, 2022 @ 16:22
    • 343
    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • Ізолятори підрозділів поліції Кіровоградщини приводять до євростандартів. ФОТО

    • 12 Серпня, 2022 @ 13:51
    • 340
    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • Майже 50 тисяч жителів Кіровоградщини отримали першу бустерну дозу вакцини від COVID-19

    • 12 Серпня, 2022 @ 13:27
    • 366
    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
  • Обласний театр імені Кропивницького запрошує на роботу артистів

    • 12 Серпня, 2022 @ 12:58
    • 481
    Олена Горобець
    24 Грудня, 2018 @ 21:17
НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ
  • ПРО ПРОЕКТ
  • РЕКЛАМОДАВЦЯМ РЕКЛАМОДАВЦЯМ
  • КОНТАКТИ
  • НАПИСАТИ РЕДАКТОРУ Повідомити Новину
  • НАШI ПАРТНЕРИ
  • ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

FacebookTwitterYoutube Новини Кіровоград КропивницькийInstagramTelegramViberRSSTumblr

Новини Кіровоград Кропивницький Кіровоградська область новини апеляційний суд погода автовокзал карта театр портал аеропорт афіша філармонія арка адміністративний суд

© 2022 - "Без купюр". Безлiмiт на правду.

Передруки матеріалів із сайту дозволяється за умови посилання на "Без Купюр" www.kypur.net.
Для інтернет-видань - обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці тексту.