Звільнений в грудні 2020-ого з посади голови Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко нещодавно отримав компенсацію від облради через відсутність роботи.

Голова Кіровоградської облради Олександр Чорноіваненко
Йому відшкодували середній заробіток за пів року в розмірі 323-ох тисяч гривень.
Про це свідчить інформація про трансакції на порталі використання публічних коштів.
Як вдалося з‘ясувати “Без купюр”, у 2021 році обласна рада через суд намагалася оскаржити ці виплати з бюджету.
Однак, відповідно до частини 2 статті 33 закону «Про статус депутатів місцевих рад», якщо депутат працював у раді на постійній основі й не працевлаштувався після звільнення з виборної посади за попереднім чи іншим місцем роботи, то отримує з бюджету середньомісячний заробіток протягом шести місяців.
«Депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності — інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету”, – сказано в законодавстві.
Оскільки ж до обрання головою обласної ради Олександр Чорноіваненко працював помічником свого однопартійця, народного депутата України від ВО “Батьківщина” Валерія Кальченка, то повертатися йому немає куди. Той уже не нардеп і не може дозволити собі помічника.
Власне, наведена вище норма законодавства не особливо й стимулює звільнених із посад у місцевих радах депутатів перші шість місяців добросовісно шукати роботу, бо гарантує солідну фінансову подушку безпеки. В нашому випадку — це майже 54 тисячі гривень на місяць. Хіба що без звичних для Олександра Анатолійовича доплат і премій.
Стаж також зараховується.
“Час, коли колишній депутат тимчасово не працював у зв’язку з неможливістю надання йому попередньої або рівноцінної роботи (посади) безпосередньо після закінчення строку його повноважень, зараховується, але не більше шести місяців, до страхового стажу і стажу роботи (служби) за спеціальністю, за якою депутат працював до обрання у місцеву раду, де він виконував свої обов’язки на постійній основі”, – сказано у законі.
Судовий процес між Чорноіваненком і облрадою тривав понад півтора року. Як бачите, наполегливість можна конвертувати в сотні тисяч гривень.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: