Під спільною заявою лідерів місцевого самоврядування проти Конституційної реформи в тому варіанті, в якому її пропонує президент України Володимир Зеленський, зазначено підписи двох міських голів із Кіровоградщини – міського голови Новоукраїнки Олександра Корінного та його колеги з Олександрії Степана Цапюка.
Також у документі, який оприлюднив народний депутат Олексій Гончаренко, вказано, що спільну заяву підтримує Новоархангельський селищний голова Юрій Шимановський.
В цілому її на сьогоднішній день підтримали 70 представників органів місцевого самоврядування та експертів у цій сфері.
В документі йдеться про те, що внесений президентом 13 грудня законопроект «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 підготовлений без участі представників органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, організацій громадянського суспільства та широкого кола експертів) і містить низку загроз.
Тому підписанти закликають президента, уряд та ВР не допустити поспішного голосування за законопроект №2598 і провести широкі дискусії та професійні консультації для напрацювання спільних пропозиції до проекту конституційних змін щодо децентралізації з урахуванням думки лідерів місцевого самоврядування та експертів.
В аналізі, що додається до заяви, наголошується на критичних для місцевого самоврядування і суспільства положеннях проекту.
Зокрема, що префекти – це спадкоємці місцевих держадміністрацій (формування, підпорядкування, окремі функції) та прокуратури, яка до реформування здійснювала загальний нагляд за ОМС і мала право зупиняти їхні акти щодо як власних, так і делегованих повноважень.
На думку підписантів, передбачається суттєве нарощування інструментів державного втручання в усіх галузях муніципального життя.
Порушення положень Хартії, яка вимагає визначення чітких випадків державного нагляду та адекватності заходів адміністративного впливу.
Вони вбачають загрозу для місцевої демократії, оскільки префект може втручатися у власні справи місцевого самоврядування, а президент отримує право зупиняти повноваження місцевих рад та голів громад.
Скорочення терміну повноважень місцевих обранців із 5 до 4 років підписанти вважають порушенням рівності форм народовладдя
На національному рівні виборні особи отримують більше часу для реалізації своїх завдань та програм, ніж голови громад та місцеві депутати.
Необґрунтоване пониження статусу міст обласного значення, на думку експертів, може призвести до диспропорції та суперечності при формуванні рад округів через значні відмінності у чисельності населення громад, що увійдуть до їхнього складу.
В законі також не визначено повноваження голів нових громад, так їх можна «послабити», позбавивши права головування на засіданнях місцевих рад та керівництва виконавчим органом ради.
Не передбачено законом і децентралізацію повноважень та ресурсів.
- Вже 15 кандидатур погодили на посади голів РДА Кіровоградщини
- Міська рада Кропивницького схвалила проєкт рішення про приєднання селища Нового
- Кіровоградська обласна рада проти “формули Штайнмаєра” і ринку землі й хоче більше повноважень
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: