11 березня до Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надійшло повідомлення про захворювання та загибель свиней в особистому підсобному господарстві жителя селища Власівка Світловодської міської територіальної громади Олександрійського району Кіровоградської області. Всього у господарстві утримувалося 107 голів свиней різного віку.

Фото ГУ Держпродспоживслужби в області
За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, спеціалісти провели епізоотичне розслідування з відбором патологічного/біологічного матеріалу на місці події.
Зі слів господаря, 8 березня у тварин почали проявлятися клінічні ознаки захворювання. А з 9 по 11 березня загинуло 24 голови свиней.
При дослідженні відібраних проб в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби підтверджено діагноз африканська чума свиней (АЧС).
Наразі селище Власівка визначено епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту з АЧС встановлено карантин та проводяться заходи, направлені на локалізацію та недопущення поширення інфекції.
Згідно з рішенням місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Світловодській міській територіальній громаді визначено зону захисту радіусом 3 км, до якої ввійшли села Самусіївка, Михайленки, Кіндрівка, Пухальщина Кременчуцького району Полтавської області.
До 7 км зони спостереження потрапили місто Світловодськ Олександрійського району Кіровоградської області, місто Кременчук, села Ялинці, Воскобійники, Кривуші, Ковалівка, Нова Знам’янка, Піщане, Гориславці, Панівка, Рокитне-Донівка, Пащенівка, Олефірівка, Вільна Терешківка, Недогарки та Максимівка Кременчуцького району Полтавської області.
У епізоотичному вогнищі та зоні спостереження тривають роботи з уточнення свинопоголів’я. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило.
Головне управління Держпроджспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу власників свинопоголів’я на необхідність дотримання біобезпеки та «закритого режиму» свиногосподарства:
перевзувайтеся і перевдягайтеся, коли заходите в приміщення, де утримуються свині;
перед входом у свинарник покладіть килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте дезінфікуючим засобом;
не пускайте у свинарник інших сторонніх людей;
не випускайте свиней із хліва – їх не можна вигулювати;
не утримуйте в одному приміщенні зі свинопоголів’ям інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір;
не годуйте свиней залишками їжі зі столу. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їжу впродовж 30 хвилин перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати;
щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли – обов’язково повідомте фахівця державної лікарні ветеринарної медицини;
пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане вірусом АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу.
У разі підозри захворювання тварин на АЧС терміново звертайтеся до державних установ ветеринарної медицини та повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за тел.: (0522) 32 13 61.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: