Про перебіг виборчої кампанії Президента України сьогодні у Кропивницькому поінформували заступник голови центрального виборчого штабу кандидата в президенти України Анатолія Гриценка Микола Катеринчук та член команди «Чесних більше», нардеп кількох скликань Тарас Стецьків.
Члени команди Гриценка розповіли про фальсифікації, до яких, за їхніми словами, вдається штаб чинного Президента Петра Порошенка, роль ЦВК у сприянні легалізації спотворених результатів виборів та нападки «порохоботів».
«ЦВК стала філією штабу Порошенка. Вона вдало маніпулює виборчим законодавством. На початку виборчого процесу 31 грудня минулого року у списку виборців було 35 мільйонів 600 тисяч виборців. Користуючись правом кандидата провести контроль за списком виборців, Гриценко звернувся до ЦВК з проханням надати таку можливість. Розпорядник Виборчого реєстру сказав, що он там є кімната, сідайте і перевіряйте список. Тобто, на таку перевірку знадобилося б 20 років», – відзначив Микола Катеринчук.
З його слів, оскільки ЦВК змінила Порядок доступу кандидатів до списків виборців, Гриценко та деякі інші кандидати звернулися до правоохоронних органів. У рамках проведення слідчих дій, правоохоронці мали отримати доступ до списків виборців.
«Але минулого тижня голова ЦВК вийшов із заявою, що число виборців становить близько 29 млн 700 тисяч виборців. Тобто, за два тижні перелік виборців зменшився на 5 мільйонів», – наголосив спікер.
Політики також акцентували на фактах підкупу виборців й шляхи «легалізації» таких проявів. З його слів, ЦВК дала роз’яснення – якщо кандидат перерахує кошти з виборчого фонду на юридичну особу, а це підприємство надає агітаційні послуги кандидату, то воно може відшкодовувати витрати виборцю на участь в агітаційні роботі. Мовляв, поняття «підкуп» замінили на «відшкодовувати витрати».
«Виборча кампанія завершується у момент, коли один з кандидатів починає скуповувати голоси. Не можна конкурувати, коли агітаційна кампанія має супроводжуватися агітацією, контрагітацією, а в дійсності відбувається підкуп. Це не демократичні вибори. Тоді ставиться питання, а що ж проведені 144 реформи? Нема про що говорити кандидату?», – наголосив Микола Катеринчук.
Нардеп кількох скликань Тарас Стецьків закликав виборців до зваженого вибору, не заснованого на продажі голосу.
«Рекорд з фальсифікацій виборів у 2004 році поставив Янукович, коли йому вдалося «досипати» в Луганській і Донецькій областях майже мільйон голосів. Нам здається, цей рекорд хоче «перекрити» Порошенко, збільшити вдвічі кількість людей, які проголосують не за переконанням, а за матеріальну винагороду. Від суспільства, яке пройшло два Майдан, залежить чи дамо ми йому реалізувати цю технологію, чи ні. Сподіваюся, українське суспільство є достатньо зрілим і згуртованим, аби не дати собою в такий спосіб зманіпулювати й не приректи країну ще на 5 років того стояння в болоті, яке є зараз», – відзначив Стецьків.
Члени команди Гриценка повідомили про рішення суду від 18 січня, яким нардепа з фракції БПП Володимира Бригинця зобов’язано простувати недостовірні відомості, які той озвучив у прямому ефірі щодо лідера «Громадянської позиції».
«Сьогодні з’явилася така нова робота – бути порохоботом. Це люди, які хвалять за гроші Порошенка у Фейсбуці. Зазвичай, це акаунти без облич. Друга частина таких порохоботів, яка заробляє більші кошти, обпльовують інших кандидатів. З квітня у всіх районних газетах друкують статті, що за очільництво Гриценка Міноборони, було все розкрадено й розпродано. Народний депутат Бригинець, член фракції БПП, заявив, що Гриценко продав армійське озброєння. Суд визнав цю інформацію недостовірною та зобов’язав вибачитися і сплатити судовий збір», – розповів Катеринчук.
З його слів, Міноборони, яке очолював Гриценко, не займається продажем чи списанням майна, адже за законодавством вказані функції покладено на Мінекономрозвитку, «Укроборонпром».
«У нас є внутрішній ворог – корупція. Під час війни це мародерство, яке влаштувала сьогоднішня влада. Тому в цьому напрямку Анатолій Степанович сконцентрований на боротьбі за чесні суди й верховенство права», – констатував Катеринчук.
На питання, якими методами планують боротися з корупцією, відзначають – по-перше, змінами до кримінального кодексу й впровадженням жорсткішого покарання для корупціонерів. По-друге, власним прикладом – членів команди, яких запідозрять у недобросовісності, чекають посадки.
Відповідаючи на питання ЗМІ щодо методів впливу безпосередньо на Гриценка, у разі його президентства й вчинення ним суперечливих кроків, говорять, що мають запобіжник. Зі слів Катеринчука, кандидат, якого вони підтримують, зобов’язався внести законопроект про імпічмент президента.
Також ЗМІ цікавились якою є підтримка кандидата на міжнародній арені. За інформацією Миколи Катеринчука, очолювана ним «Європейська партія» та «Громадянська позиція» Гриценка є членами «Альянсу лібералів та демократів за Європу», яка за чисельністю є четвертою фракцією Європарламенту.
«Ми маємо 5 єврокомісарів, похід Анатолія Степановича у президенти підтримує 7 прем’єр-міністрів європейських країн», – відзначив Катеринчук.
Прикладом, що з Гриценком рахуються за кордоном, вказують, що до участі в Міжнародній Мюнхенській безпековій конференції та Всесвітньому економічному форумі в Давосі від України було запрошено його та ще двох українських політиків – чинного Президента і Юлію Тимошенко.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: