Сьогодні етнопроєкт «Баба Єлька» відзначає своє п’ятиріччя. На честь свого ювілею команда започаткувала проєкт із традиційної для Кіровоградщини вишивки.
“Не віриться, що вже 5 років наша команда досліджує Кіровоградщину-Кропивниччину. Не втомлюємося нагадувати, що українці – це не про китайські вишиванки, атласні шаровари й пластикові віночки. Українці – це про естетику, вишуканість, традицію і самоповагу. Саме про це новий напрям “Баба Єлька вишиває”, започаткований з нагоди нашого першого маленького ювілею”, – кажуть засновники проєкту.
Вони взялися відтворювати схеми вишивки зі стародавніх сорочок, знайдених під час експедицій, які демонструють традиційну культуру нашого регіону.
“Мріємо, що та краса, яку створювали й передавали з покоління до покоління наші пращури, витіснить китайські вишиванки”, – пояснюють в “Бабі Єльці”.
Допомагає у цій місії жителька Кропивницького — дизайнерка Дар’я Галько.
Першою вона взялася за жіночу сорочку з села Цвітне Олександрівської громади. Пошила і вишила її Олена Свороба (1880 р.н.), а зберігала і передала «Бабі Єльці» її внучка Раїса Косенко (1947 р.н.).
Це традиційна сорочка Кіровоградщини, яку власниця кілька разів перешивала у різні часи, але повністю зберегла недоторканим архаїчний низ (підтичку) з прадавньою вишивкою.
Побачити оригінал, за яким відтворено схему, можна в колекції Етнолабораторії «Баба Єлька». Там же — придбати друковані схеми. Завантажити електронний варіант можна на сайті “Баби Єльки” за посиланням.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: