Сьогодні, 22 лютого, під час апаратної наради міський голова Андрій Райкович зазначив, що добре знайомий з ситуацією, коли на зупинках в мороз стоять люди в очікуванні своєї черги сісти в громадський транспорт. Проте міський він не може взяти більше пасажирів, ніж передбачено рішенням Кабінету міністрів щодо карантинних обмежень.
Він нагадав, що виконання постанови контролюють поліція, Держпродспоживслужба та інші органи.
“В разі порушення, накладаються відповідні штрафи. На кожному урядовому селекторі, при зустрічі з вищим керівництвом держави, з Премєр-міністром, ми неодноразово говорили про те, що необхідні зміни і пом’якшення до умов перевезення пасажирів, у залежності від зонування по захворюваності на COVID-19, але поки що законодавчо не визначено і не відрегульовано ці питання”, – зазначив він.
На його думку, цим користуються недобросовісні приватні перевізники і саботують надання послуг.
“Але цьому прийде край. Тому й створено комунальне транспортне підприємство, яке може впоратися з ситуацією і не допустити транспортного колапсу. Мені дуже складно усвідомлювати, що автобуси і тролейбуси не можуть взяти більшої кількості пасажирів. Вони передбачені на сто і більше, а по факту змушені перевозити в рази менше, по 20 пасажирів”, – зауважив він. – “Тому я звертаюся до керівників патрульної поліції, Держпромспоживслужби, Департаменту охорони здоров’я, бо ми всі в одному човні. Ви, як і я, відповідаєте за безпеку, життя, але з порозумінням треба ставитися до ситуації. Мені неприємно отримувати інформацію, як діють органи транспортного контролю. Якби вони на всіх напрямкам так працювали. Бо коли вантажівки не зважаючи на знаки заїжджають в місто, вони не бачать, а зайвих пасажирів у громадському транспорті рахують”.
Щодо скарг на місцеву владу з приводу ситуації з пасажирськими перевезеннями, Андрій Райкович вважає їх несправедливими.
“Це від лукавого, від тупості і дурості. Якби ми не знали про ситуацію, то їздили б на 11 обшарпаних тролейбусах, які перевозили в 2015-2016-ому раках, коли прийняли рішення повертати в комунальну власність і відновлювати автобусний і тролейбусний парк, доведені до банкрутства. Важко уявити, що було б у місті, і якби наші громадяни отримували б цю послуги. Тому треба розміти, що карантин, що ковід, що це виклик. І як рекомендують санітарні лікарі, людям пенсійного віку, людям похилого віку, краще посидіти вдома. А не в пікове навантаження їхати на ринки і незрозуміло куди, походити, погуляти і поспілкуватися”, – вважає Андрій Райкович.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: