Учора, 19 вересня, Верховна Рада Україна розглянула президентський законопроєкт №1009 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства».
По-простому його називають законопроєктом про скасування «правок Лозового», про «прослушку НАБУ», або й взагалі про «ліквідацію депутатської недоторканності».
Як пише «Укрінформ», законопрєктом пропонується ухвалити вилучення змін до Кримінального процесуального кодексу (так званих “поправок Лозового”), які ухвалили у 2017 році, про порядок обчислення і продовження строків досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскарження повідомлення про підозру.
Законопроєктом, зокрема, передбачається надати Національному антикорупційному бюро України та Державному бюро розслідувань право самостійно здійснювати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у рамках проведення негласних слідчих та розшукових дій.
Законопроєктом також передбачається вилучення із КПК та закону про статус народного депутата норми, що забороняє без згоди Верховної Ради здійснювати обшук народного депутата, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, а також втручатися у таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.
Як пояснив голова громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін на своїй сторінці у Фейсбуці, дозвіл на прослушку надається за рішенням суду.
Втім, голосів народних обранців для ухвалення законопроекту не вистачило. Зокрема голосування «провалили» 44 нардепи з президентської партії «Слуга народу», переважно «проти» голосували фракції «Євросолідарність» та «Опоплатформа – За життя», не дали достатньо голосів у «Батьківщині». В «Голосі» голосували «за», але багато нардепів були відсутні.
Нардепи від Кіровоградщини голосували врізнобій: кнопку «за» натисли «слуги народу» Олександр Дануца, Ігор Мурдій, Юрій Кузбит, Богдан Торохтій. Їхні «партколеги» Олег Воронько значиться відсутнім, а Олег Тарасов не голосував. Позафракційний Олесь Довгий – «утримався». Екс-голови Кіровоградської ОДА Сергій Ларін та Андрій Ніколаєнко не підтримали законопроект. Наразі проект закону відправили на доопрацювання.

Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: