«Велта» починає реконструкцію та капітальний ремонт виробництва на Бирзулівському родовищі, що на Кіровоградщині, й інвестує кілька десятків мільйонів гривень. А також планує видобуток та переробку критичних мінералів Лікарівського родовища і відбудову однієї із закритих шахт області.
“Замість цього повідомлення ви мали всі шанси прочитати інше, про те, що компанія «Велта» призупиняє свою діяльність, як це вже зробили наші колеги в Україні – гіганти видобувного сектору”, – повідомив генеральний директор компанії Андрій Бродський.
Він розповів, що пріоритетом з початком війни були соціальна політика та допомога війську. Компанія попри все, намагалася підвищити заробітну плату працівникам, та підтримували ЗСУ, а модернізацію відкладала на потім. І це мало не призвело до зупинки підприємства в кінці 2023 та напочатку 2024, коли почалися проблеми з логістикою та електропостачанням.
“Ми коливались на межі нуля та збитку. А згодом увійшли у піке роботи у мінус”, – розповів Андрій Бродський.
Попри це він вирішив, що компанія повинна працювати, як і в 2014-му, коли пожежа знищила дві третини наших виробничих потужностей.
“І ось цього місяця ми вже починаємо стабілізуватися, у нас не має боргів по податках, ми вирівнюємо виплату заробітної плати, починаємо капітальний ремонт та заміну обладнання і … Ось вже проєктуємо нові потужності з новими корисними копалинами саме на Бирзулівському родовищі! Виявляється, що в нас є дуже великий додатковий потенціал!”, – заявив підприємець.
Крім того, компанія проєктує власну енергетичну систему, задля ще більшої стабільності виробництва та зниження собівартості.
“Окрім того, що ми наважились і вистояли, ми не припиняли готувати та прораховувати новий великий проєкт, навіть не проєкт, а цілий кластер з видобутку та вже переробки критичних мінералів на базі того ж Бирзулівського та ще одного нашого родовища – Лікарівського у Кіровоградській області. А високотехнологічна переробка планується на території колишньої шахти.
Її закрили. Робітників давно звільнили, а «Велта» взяла все це у довгострокову оренду і вже у наступному році почне відбудову! Чотири види сировини, що входять у список до Сировинної угоди між Україною та США та додаткові продукти, що є основою для відновлення нашої країни у воєнний та повоєнний час. Ми назвали все це – «CRM кластер» і він може стати флагманом угоди, що ратифікували у Верховній Раді. Окрім прорахунків технічних складників, я розумію, що соціальна – буде не менш важливою, бо кластер потребує тисячі робочих місць та є бустером для локальної та глобальної економіки. Саме тому планую консультації з головою громади”, – анонсував генеральний директор компанії “Велта”.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: