Попри заяву міського голови Кропивницького Андрія Райковича, в храмі Успіння Пресвятої Богородиці й надалі порядкуватиме Московський патріархат.
Так вирішили парафіяни храму, не зважаючи на звернення Андрія Райковича, який сприяв будівництву, підтримати рішення про його передачу Православній церкві України.
“Я не хочу говорити високих пафосних фраз, але те, що Україна отримала Томос, на мій погляд і на погляд багатьох людей, – рівнозначно духовній свободі. А це так важливо для нашого народу – мати економічну, політичну й духовну незалежність. Тому моє рішення є твердим, усвідомленим і щирим. Звертаюся до Єлисаветградської православної громади з проханням підтримати у рішенні передати храм Успіння Пресвятої Богородиці до Православної Церкви України”, – зазначив він незадовго до зборів прихожан у відеозверненні.
На зборах церковної громади також були присутні громадські активісти, які поділилися власними враженнями від зібрання.
“Батюшки, а їх було 6, вміло маніпулювали фактами з історії та політикою. Своїми діями і словами зводили громадян між собою. А потім вивели посеред церкви, вдумайтеся!!! – дітей, які плакали і просили не забирати у них храм. Куди його забрати? Храм є, був і буде!”, – розповідає голова ГО “Центральноукраїнський антикорупційний офіс” Андрій Лаврусь. – “Для себе я зрозумів, що московська церква буде всіма способами, навіть прикриваючись дітьми, захищати свій вплив і політику Росії на нашій землі…”
“Ніхто нічого нікуди не збирався передавати, скоріш навпаки, зібралися, щоб засудити Томос і Константинополь за втручання в їхні “внутріцерковниє дєла” і проголосувати за те, щоб усе “осталось, как єсть”, – висловив припущення голова обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта імені Тараса Шевченка” Олександр Ратушняк.
Як пояснював “Голосу Америки” патріарх Філарет (Денисенко), питання, кому належатиме майно українських церков, залежить від релігійних громад та від держави.
“Майно належить громадам, як власність релігійних громад, і майно належить державі, яка дає в користування церкви ті чи інші храми, монастирі, лаври”.
За його словами, якщо громада переходить в новоутворену об’єднану українську церкву – вона переходить зі своїм майном.
“Якщо вона не переходить в українську церкву, вона залишається зі своїм майном в російській церкві”.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: