Поряд із класичними алкогольними напоями зі спирту та води виробники випускають особливі сорти з різними смаковими та ароматичними добавками. Одним із яскравих представників цієї категорії вважається плодова горілка, популярність якої обумовлена унікальними органолептичними властивостями. Такі продукти випускають багато відомих брендів – Finlandia , ABSOLUT, Anaseuli.
Особливості та відмінності
Плодова горілка відрізняється від традиційної насиченим фруктовим або ягідним ароматом.
Якщо міцність традиційної горілки становить близько 40%, то у плодових спиртних напоїв ширший діапазон – від 30 до 50%. Це залежить від рецепту та технології виробництва.
Як роблять плодову горілку
Для виробництва традиційного алкоголю використовують 96%-ний спирт , отриманий із зернових культур та коренеплодів. Сировина для плодової горілки:
- яблука;
- груші;
- сливи;
- цитрусові;
- садові та лісові ягоди;
- абрикоси;
- персики;
- гранати;
- тропічні фрукти;
- кизил.
Спирти одержують методом подвійної дистиляції, схожим на спосіб виробництва бренді. В результаті вони досягають міцності 50-90% і зберігають приємний плодовий аромат.
Також виробники додають у звичайний бюджетний алкоголь фруктові екстракти та есенції, синтетичні ароматизатори. Така горілка не має жодного відношення до плодової та вважається просто ароматизованою.
З якими продуктами поєднується плодова горілка
Міцний спиртний напій, який має покращені органолептичні властивості, зазвичай є привабливим для споживачів завдяки насиченому аромату, багатому смаку та приємному післясмаку. Однак, варто пам’ятати, що його висока міцність зберігається, незважаючи на ці приємні характеристики. Це означає, що без належної закуски сп’яніння може настати дуже швидко, навіть якщо напій здається м’яким або легким на смак..
Оптимальною закускою для плодової горілки вважається м’ясо в будь-якому вигляді – смажене, запечене, приготовлене на грилі, тушковане, копчене, в’ялене. Також підходять будь-які м’ясні паштети та страви з рубаного м’яса.
Якщо традиційна горілка добре йде під солоний оселедець і дрібну рибку (мийву, салаку, кільку), то для плодової більше підходить червона риба. Вона може бути не тільки малосольною, а й запеченою.
При вживанні в помірних дозах на дижестив плодову горілку можна поєднувати з шоколадом та фруктами.
Плодову горілку приємно пити у чистому вигляді, але ще смачнішою вона стає у складі коктейлів. Алкогольний напій збагачує суміш фруктовою свіжістю та ароматом і має більш приємний смак.
Реклама
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: