Національна служба здоров’я України призупиняє оплати 36 медичним закладам України, серед яких Кіровоградська обласна лікарня. Таке рішення прийнято після моніторингу показників середніх витрат на закупівлю ліків та медвиробів на одного пацієнта. Від закладів, де ці витрати були надзвичайно низькими й могли свідчити про ризик порушення умов договору з НСЗУ та незабезпечення пацієнтів, зажадали пояснень.
Про відповідне рішення за результатами моніторингу забезпечення пацієнтів ліками НСЗУ повідомила вчора, 13 травня.
“Підставою стало ненадання цими лікарнями запитуваних обґрунтованих пояснень щодо ймовірного незабезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами та медичними виробами за Програмою медичних гарантій. Раніше НСЗУ проаналізувала інформацію щодо внесених в ЕСОЗ медичних записів, кількості наданих послуг та кількості пацієнтів, а також інформації зі звітів про доходи й витрати (1-НС) за 2024 рік. У деяких лікарень показник середніх витрат на закупівлю ліків та медвиробів на одного пацієнта є надзвичайно низьким та свідчив про ризик порушення умов договору з НСЗУ та незабезпечення пацієнтів необхідним лікуванням за державний кошт. НСЗУ надіслала листи до 206 медичних закладів з вимогою надати пояснення та підтверджуючі документи щодо виявлених обставин у термін до 27 березня 2025 року”, – йдеться в офіційному повідомленні НСЗУ.
НСЗУ наголошує, що це не остання ініціатива для забезпечення прав пацієнтів на доступну та безоплатну медичну допомогу в рамках Програми медичних гарантій.
Раніше НСЗУ повідомляла про те, що в першому кварталі нинішнього року профінансувала медичні заклади Кіровоградщини на мільярд гривень. Кіровоградська обласна лікарня Кіровоградської обласної ради, за інформацією служби, отримала 118 млн грн.
Генеральна директорка КНП «Кіровоградська обласна лікарня Кіровоградської обласної ради» Лариса Андреєва підтвердила колегам із CBN, що заклад справді отримав листа від НСЗУ. У квітні в лікарні провели аудит з боку НСЗУ — перевіряли надання допомоги пацієнтам з інсультами.
«Ми надали їм всі документи, ми надали їм всі журнали, фінансування, скільки виділялось коштів, скільки ми коштів Національної служби здоров’я, які виділені нам на цей пакет, потратили, тобто якихось таких грубих порушень у нас немає. Тому ми зараз розбираємося з цією ситуацією. На момент аудиту призупиняється фінансування», — пояснює Лариса Андреєва.
За її словами, лікарня повторно надсилає до НСЗУ обґрунтування та фінансову інформацію, і сподівається на швидке поновлення фінансування.
«На сьогодні у нас проведені тендери. Закуплено десь більше як на місяць медикаментів. Лікарня працює в штатному режимі. Фінансування, вірніше, забезпечення медикаментами отримали всі лікарні, всі відділення. У нас є кисень, медикаменти, є все необхідне для реанімації, діалізу та операцій. Хірурги оперують, терапевти лікують — ми працюємо в штатному режимі».
У 2024 році, за словами Андреєвої, лікарня придбала ліків на понад 134 млн грн, з яких близько 72 млн — це кошти НСЗУ. За ці кошти пролікували понад 25 тисяч пацієнтів, а витрати на одного становили приблизно 2,5 тисячі гривень.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: