У Кіровоградській області зберігається високий рівень звернень до медиків через укуси кліщів. За перше півріччя бореліоз (хворобу Лайма) підтвердили у 32 жителів області, зокрема у трьох дітей. У 2024 році захворіли 98 людей, з них восьмеро — діти.
Про це повідомила головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук.
Фахівці Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб регулярно досліджують кліщів, зібраних у парках, скверах, лісосмугах, на кладовищах і в прибережних зонах. За шість місяців нинішнього року проаналізували 1297 кліщів, 204 з них виявилися інфікованими бореліозом. Це становить 15,7%. Центр закликає органи місцевої влади вживати заходів для обробки територій.
Надія Оперчук нагадує, що кліщі активні в теплу пору року і переносять хворобу Лайма, кліщовий енцефаліт, хворобу Міямото та інші інфекції. Найбільший ризик інфікування з’являється, коли кліщ перебуває на тілі людини понад добу. У середньому інкубаційний період триває від 7 до 14 днів, але може сягати 45 діб.
Перші симптоми хвороби — почервоніння, свербіж, пляма на місці укусу, головний біль, підвищення температури, ломота в тілі, загальна слабкість. За відсутності лікування хвороба може вразити суглоби, серце, нервову систему і перейти у хронічну форму.
Медики рекомендують під час прогулянок на природі носити щільний світлий одяг, що повністю закриває тіло, користуватися репелентами, уникати високої трави та після повернення додому уважно оглядати себе й домашніх тварин.
Кіровоградський обласний центр контролю і профілактики хвороб приймає кліщів на дослідження. У разі укусу необхідно звернутися до лікаря.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: