Громадські організації “Баба Єлька” та “Після тиші” розпочали збір сімейних архівів – фотографій, листів і документів часів Другої світової війни, щоб задокументувати для всесвітньої історії одну з найстрашніших сторінок XX століття. Адже всі документальні пам’ятки жителів області зацифрують та передадуть до найбільшого у світі цифрового архіву.

© Arolsen Archives
Як розповіла “Без купюр” завідувачка Етнолабораторії “Баба Єлька” та кураторка проєкту на Кіровоградщині Світлана Листюк, під час радянської доби історії жертв нацистських переслідувань – євреїв, ромів, остарбайтерів, військовополонених часто не фіксувалися й нині зберігаються лише у приватних колекціях або сільських музеях. Під час сучасної війни, ці документи можуть бути безповоротно втрачені.
“Ваші рідні пережили події Другої світової війни? Маєте світлини, щоденники, спогади, листи? Зв’яжіться з нами. Ми безплатно зацифруємо родинні архіви й передамо їх до Arolsen Archives – найбільшого у світі цифрового архіву, що містить інформацію про жертв нацистських переслідувань”, – закликає Світлана Листюк.
Arolsen Archives – International Center on Nazi Persecution – це міжнародний центр, що досліджує та документує злочини нацизму. Його колекція містить понад 30 мільйонів документів і входить до програми ЮНЕСКО “Пам’ять світу”.
Світлана Листюк додає, що першим партнером ініціативи на Кіровоградщині став “Музей історії” Голованівської селищної ради, який уже передав на зацифрування майже сотню архівних матеріалів.
Збір триває до 1 серпня. Долучитися до проєкту і передати архівні матеріали з гарантією повернення можна, звернувшись до кураторки за телефоном: 050 264 95 56 (Світлана Листюк).
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: