
У Суботцівській громаді зафіксовано випадок водно-нітратної метгемоглобінемії у дитини віком 11 місяців. Причиною стала колодязна вода, яку батьки використовували для приготування їжі. Про це повідомили у Кіровоградському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Фото з відкритих джерел
Дитина потрапила до відділення інтенсивної терапії з характерними симптомами: вираженою слабкістю та синюшністю шкірних покривів.
Як зазначила головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук, лабораторне дослідження води з приватного колодязя родини показало, що вміст нітратів перевищує допустиму норму (50 мг/дм³) майже вдвічі. Наразі медики оцінюють стан маленького пацієнта як середньої важкості, фахівці продовжують епідеміологічне розслідування.
Це вже другий випадок метгемоглобінемії в Кіровоградській області з початку 2026 року. Перший інцидент стався у квітні в Новомиргороді, де госпіталізували 3-місячне немовля. Тоді ситуація була значно критичнішою: рівень нітратів у воді, яку використовувала родина, перевищував норму у 23 рази.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці:
