На Кіровоградщині зареєстрували перший за два роки випадок укусу змії — постраждав хлопчик із Онуфріївської громади Олександрійського району.

Фото ілюстративне | Київський зоопарк
Про це повідомила головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук.
За її словами, дитину госпіталізували до одного із закладів охорони здоров’я. Попередньо йдеться про укус неотруйного полоза, однак стан хлопчика контролюють медики.
«У нашому регіоні водяться три види отруйних змій – гадюка степова, гадюка звичайна і гадюка Нікольського. Хоч укуси цих плазунів не є смертельними для дорослої здорової людини, необхідно якнайшвидше звертатися по медичну допомогу. Особливо це важливо для людей із хронічними захворюваннями, алергіками, дітей та людей похилого віку», – наголосила Оперчук.
Вона також зауважила, що змії активні в теплу пору року – з квітня до пізньої осені. Найчастіше їх можна зустріти у вологих місцях, поблизу озер і ставків, у лісах, степах, біля будівельних звалищ або під колодами, пнями й камінням. У сонячну погоду змії часто виповзають погрітися на відкриті ділянки.
Щоб уникнути небезпеки, жителям радять:
вдягати щільний одяг і високе взуття під час походів на природу;
перевіряти місце перед тим, як сісти;
уникати контактів із потенційними сховками змій.
У разі укусу необхідно негайно звернутися до лікаря. Якщо такої можливості немає — дати людині антигістамінні препарати, зафіксувати кінцівку, зняти прикраси й одяг біля місця укусу, забезпечити спокій та транспортувати потерпілого до лікарні. Категорично забороняється висмоктувати отруту, припікати рану або накладати джгут.
За даними Центру громадського здоров’я на квітень в Україні вже зафіксували 5 випадків укусів змій. Упродовж 2024 року таких звернень по медичну допомогу було 233, що на 28 більше, ніж у 2023 році. Серед постраждалих — 57 дітей. Минулого року Кіровоградщина входила до переліку чотирьох областей, де не було жодного випадку укусу.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: