У Кропивницькому триває реалізація першої черги Безбар’єрного маршруту — створення 1,5 км вулиць для комфортного пересування.
Про це під час брифінгу 24 липня повідомив заступник міського голови Олександр Вергун.
«Метою проєкту є створення комфортного, безпечного та інклюзивного середовища для всіх жителів: людей з інвалідністю, батьків з візочками, літніх людей, ветеранів, військових, переселенців», — підкреслив він. Це важливий крок до реалізації Національної стратегії безбар’єрності, що має працювати не лише на папері, а й на вулицях міста.
Перша черга маршруту протяжністю 1,5 км проходить вулицями Шевченка, Великою Перспективною, Театральною та Архітектора Паученка. Вона поєднує ключові соціальні об’єкти Кропивницького, де мешканці, зокрема ветерани, отримують медичні, соціальні та адміністративні послуги.
До них належать:
ЦНАП «Прозорий офіс»
Центр підтримки ветеранів
Дитяча міська лікарня
Міська стоматологічна поліклініка
Поліклініка Центральної міської лікарні
Роботи з реконструкції першої черги розпочали саме на вулиці Великій Перспективній, наразі тут активно проводяться демонтаж старого покриття та підготовка основи для укладення нової плитки.
За результатами відкритих торгів визначено підрядника — ТОВ «РДС», з яким укладено договори на роботи на трьох ділянках: вулиці Велика Перспективна (від Степана Бандери до Театральної) вартістю 11,4 млн грн, вулиці Шевченка (від Михайлівської до Кропивницького) — 10,5 млн грн, та вулиці Архітектора Паученка (від Великої Перспективної до Пашутінської) — 4,8 млн грн. Два інші проєкти — на вулиці Театральній та Шевченка — мають кошториси 8,0 та 15,0 млн грн відповідно.
В межах першої черги буде виконано:
капітальний і поточний ремонт тротуарів з повною заміною зношеного покриття;
облаштування понижених бордюрів та пандусів;
укладання тактильної плитки;
пристосування зупинок громадського транспорту для маломобільних груп населення;
встановлення елементів навігації та інформаційних табличок;
оновлення озеленення, зовнішнього освітлення та елементів благоустрою.
Проєкт повністю відповідає стандартам безбар’єрності, Національній стратегії безбар’єрності до 2030 року та профільним державним будівельним нормам. Завершення основних робіт заплановано до кінця 2025 року.
Наступні етапи Безбар’єрного маршруту планують реалізувати після цього. Вони з’єднають вокзал, освітні та медичні заклади, ринки й житлові масиви міста.
Окремо заступник міського голови звернув увагу, що до другої черги маршруту буде включено і вулицю Соборну. У 2025 році заплановано ремонт проїзної частини та тротуарів Соборної з облаштуванням пандусів, тактильної плитки та адаптованих зупинок, що значно підвищить безпеку і комфорт для пішоходів.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: